Šťastný koniec

Ľudia, ktorým pomáhame, či už rodiny alebo jednotlivci, majú za sebou často komplikovanú minulosť a z nej vychádzajúcu náročnú prítomnosť. Dôvodom je nepriazeň osudu či akási chýbajúca troška šťastia alebo sa im len nedostalo podpory zo strany najbližších. Nám sa tieto veci zdajú často neriešiteľné, uvažujeme, či vôbec naša pomoc má nejaký zmysel …

Práve také príbehy, ako je aj príbeh pani Aleny a jej detí, nám však ukazujú, že to zmysel má. Hoci nemôžeme pomôcť každému, a často sa naša pomoc míňa účinku, v konkrétnych prípadoch dokáže aj táto malá podpora výrazne uľahčiť prekonanie ťažkého obdobia.

Príbeh pani Aleny je jedným z našich prvých – po založení Aj Ty pomôž, n.f. sme náhodou na sociálnej sieti natrafili na túto rodinu. Slovo dalo slovo a tesne pred Vianocami sme pani Alenu a jej deti aj navštívili a porozprávali sa. Tak ako sme už opísali v predchádzajúcich článkoch, pani Alena to v živote nemala jednoduché, no napriek tomu bojovala a snažila sa pre svoje deti zabezpečiť pekný domov, v ktorom aspoň v rámci možností majú všetko čo potrebujú, čo však nebolo vždy jednoduché. Naša pomoc aspoň čiastočne uľahčila rodine bežné fungovanie a deťom dopriala „čosi navyše“.

Pani Alena sa naozaj snažila a jej príbeh sa nakoniec skončil úspešne. Našla si trvalú prácu a dostala mestský byt, ktorý sa naozaj nedá porovnávať s predošlým jednoduchým a pre deti takmer až nevyhovujúcim bývaním.

Prajeme pani Alene a jej deťom veľa šťastia a spoločne strávených radostných chvíľ. Tešíme sa, že sme svojou troškou mohli prispieť k tomuto šťastnému koncu.