Aktuality

2% pre Aj Ty Pomôž

Máme tu opäť čas zúčtovania a náš fond je po ročnej prestávke opäť prijímateľom čiastky 2% zo zaplatenej dane. Darujte túto čiastku na dobrú vec a spoločne môžeme malými kvapkami vytvoriť oceán pomoci. Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel Aj Ty Pomôž, n.f.

Pre zjednodušenie poukázania 2% sme pre vás pripravili predvyplnený formulár, do ktorého stačí doplniť vlastné údaje a vypočítanú sumu. Všetky postupy aj detailné informácie sú dostupné na  oficiálnych stránkach.

Identifikačné údaje

Názov: Aj Ty Pomôž, n.f.
Právna forma: neinvestičný fond
IČO: 45743771 (SID sa neuvádza)
Sídlo: Holíčska 3070/1, 85105 Bratislava – Petržalka

Číslo účtu netreba nikde uvádzať. Prostriedky poukazuje na účet organizácie konkrétny daňový úrad. IČO prijímateľa sa vo formulári zarovnáva sprava, nepoužité polia ostávajú prázdne.

Viac informácií: www.rozhodni.sk

Školské pomôcky

Školský rok je už v plnom prúde a my sme našim rodinám aj tento krát pomohli s nákladmi, ktoré sú s jeho štartom spojené. V spolupráci s eshopom Silná spinka si mohli nakúpiť školské pomôcky a tak aspoň trošku odľahčiť rodinný rozpočet. Všetkým deťom prajeme úspešný štart do nového školského roka a vám, našim podporovateľom, ďakujeme za to, že môžeme aj takýmto spôsobom podporovať vzdelanie detí v našich rodinách.

2% z dane

Tento rok sa bohužiaľ neuchádzame o 2% z dane. Ak máte záujem, odporúčame vám poukázať tieto prostriedky organizácii Misia mladých, s ktorou spolupracujeme a už sme tam podporili viaceré dobré projekty. Ďakujeme vám za vašu dôveru – aj vďaka vám pomáhame.

Pokojný a úspešný nový rok 2023

V mene celého tímu AjTyPomôž n.f. vám všetkým prajeme krásny a v kruhu rodiny strávený zvyšok Vianoc a úspešný, pokojný a štedrý nový rok 2023. Za našu existenciu sme už pomohli sumou viac ako 100 000 eur, čo nás napĺňa nie len vďačnosťou a radosťou, ale aj rešpektom a odhodlaním pokračovať v tejto našej „malej“ misii ďalej. Vyslovujeme jedno veľké ĎAKUJEM za vašu štedrosť a podporu.

Vianočné darčeky

Asi každý z nás sa aspoň trošku poteší, keď dostane nejaký darček – čí už hmotný, alebo formou úsmevu, povzbudenia, či milej návštevy. My sa tiež snažíme  pred Vianocami potešiť naše rodiny nejakou drobnosťou či pozdravom „navyše“. Tento rok sme túto aktivitu opäť zrealizovali s pomocou eshopu Silná spinka. Keďže z každej strany počúvame o všeliakých krízach a naše rodiny to aj bez nich nemajú jednoduché, dali sme im možnosť vybrať a kúpiť si to čo práve najviac potrebujú – drobné darčeky, školské či hygienické potreby.

Má to zmysel!

Niekedy možno premýšľame, či tá naša pomoc, často „len finančná“ má naozaj zmysel, či je adresná, či je rozumne použitá … a potom nám príde takýto milý list od Sárky, Ondrejka a ich rodičov. Hneď je deň krajší a my si znova uvedomíme, že to naozaj zmysel má a tá naša pomoc, aj keď z nášho pohľadu len malá, niekomu naozaj pomôže zlepšiť kvalitu života. K listu nám priložili aj krásny obrázok, ktorý pre nás ako poďakovanie Sárka a Ondrejko namaľovali. Ďakujeme krásne!

20221018_233044 20221018_233011 20221018_233113

Školské pomôcky

Školský rok sa nám pomaly rozbieha a s tým sú, tak ako každý rok, spojené náklady na školské pomôcky a potreby pre deti. Je už tradíciou, že v tomto období v spolupráci s eshopom Silná spinka ponúkame naším rodinám nákup školských pomôcok a tak aspoň malé odľahčenie, už aj bez toho často napätých, rodinných rozpočtov. Všetkým deťom prajeme úspešný štart do nového školského roka a vám, našim podporovateľom, ďakujeme za to, že môžeme aj takýmto spôsobom podporovať vzdelanie detí v našich rodinách.

2% – predvyplnený formulár

A máme tu opäť čas zúčtovania. Akú sumu odovzdáme štátu tento rok? Darujme 2% z tejto čiastky na dobrú vec a spoločne môžeme malými kvapkami vytvoriť oceán pomoci. Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f.

Pre zjednodušenie poukázania 2% sme pre vás pripravili predvyplnený formulár, do ktorého stačí doplniť vlastné údaje a vypočítanú sumu. Všetky postupy aj detailné informácie sú dostupné na  oficiálnych stránkach.

Identifikačné údaje

Názov: Aj Ty Pomôž, n.f.
Právna forma: neinvestičný fond
IČO45743771 (SID sa neuvádza)
Sídlo: Holíčska 3070/1, 85105 Bratislava – Petržalka

 Číslo účtu netreba nikde uvádzať. Prostriedky poukazuje na účet organizácie konkrétny daňový úrad.

Viac informácií: www.rozhodni.sk

2% z dane

Náš fond aj v tomto roku patrí medzi prijímateľov podielu zaplatenej dane (2 percentá), čo znamená, že nám môžete túto čiastku v daňovom priznaní resp. ročnom zúčtovaní poukázať.

Máme možnosť rozhodnúť, kam 2% z našich daní poputujú, nebuďme teda ľahostajní a spojme sa pre dobrú vec. Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f.. Predvyplnené formuláre aj podrobnejší návod pridáme čoskoro, zatiaľ môžete nájsť viac informácií na oficiálnych stránkach resp. naše kontaktné údaje v sekcii Kontakt.

Krásne Vianoce a úspešný rok 2022

Tak ako každý rok, aj tento krát sme potešili naše rodiny malým darčekom. Aj vzhľadom na pandemickú situáciu sme, keďže sa nám osvedčila spolupráca s eshopom SilnáSpinka, zvolili formu online nákupu. Zároveň je tento čas aj časom bilancovania končiaceho sa roku 2021, v ktorom sa nám podarilo pomôcť naším rodinám a projektom sumou 15 000 eur. Veľké čislo pozostávajúce z malých no pre naše rodiny častokrát veľmi dôležitých príspevkov.

Je pred nami nový rok 2022. Možno opäť trošku skomplikovaný pandémiou, no tak ako každý iný bude príležitosťou vidieť tých čo potrebujú pomoc. Veríme, že sa nám aj naďalej podarí napĺňať poslanie nášho fondu a aspoň malou kvapkou prispieť tam kde je to potrebné.

V mene celého tímu AjTyPomôž, n.f vám všetkým ďakujeme za pomoc a podporu a prajeme krásne, zdravé a v kruhu rodiny prežité vianočné sviatky a úspešný štart do nového roku. Ďakujeme!

Projekt KOLEČKO

KOLEČKO je projekt mini kaviarní, v ktorých obsluhujú mladí ľudia s telesným znevýhodnením. Náš fond je podporovateľom tohoto výborného nápadu takmer od začiatku. Funguje už na trhoch fakultách – Fakulta architektúry STU v Bratislave, Pedagogická a Ekonomická (momentálne sa buduje) fakulta UMB v Banskej Bystrici.

Vy z AjTyPomôž ste náš dlhodobý a silný partner na tejto našej neziskovej ceste s projektom KOLEČKO. Ďakujeme za vašu podporu. Ľudia so znevýhodnením, a aj ja, ako koordinátor projektu, sme tak užitoční v službe pre iných. To nás robí šťastnými.
Byť začlenený je veľká vec. Aj vďaka AjTyPomôž tomu tak je.

2 percentá – formulár

A máme tu opäť čas zúčtovania. Akú sumu odovzdáme štátu tento rok? Darujme 2% z tejto čiastky na dobrú vec a spoločne môžeme malými kvapkami vytvoriť oceán pomoci. Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f.

Pre zjednodušenie poukázania 2% sme pre vás pripravili predvyplnený formulár, do ktorého stačí doplniť vlastné údaje a vypočítanú sumu. Všetky postupy aj detailné informácie sú dostupné na  oficiálnych stránkach.

Identifikačné údaje

Názov: Aj Ty Pomôž, n.f.
Právna forma: neinvestičný fond
IČO45743771 (SID sa neuvádza)
Sídlo: Holíčska 3070/1, 85105 Bratislava – Petržalka

 Číslo účtu netreba nikde uvádzať. Prostriedky poukazuje na účet organizácie konkrétny daňový úrad.

Viac informácií: www.rozhodni.sk

Poukázanie 2% z dane

Tento rok sa náš fond úspešne registroval ako prijímateľ podielu zaplatenej dane (2 percentá), čo znamená, že nám môžete túto čiastku v daňovom priznaní resp. ročnom zúčtovaní poukázať.

Máme možnosť rozhodnúť, kam 2% z našich daní poputujú, nebuďme teda ľahostajní a spojme sa pre dobrú vec. Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f.. Predvyplnené formuláre aj podrobnejší návod pridáme čoskoro, zatiaľ môžete nájsť viac informácií na oficiálnych stránkach.

Krásne a pokojné Vianoce

Spolu s celým tímom Aj ty pomôž n.f. vám prajeme v pokoji a zdraví prežité vianočné sviatky a šťastný a úspešný nový rok 2021. Zároveň, aj v mene rodín, ktoré podporujeme, ďakujeme za vašu priazeň a príspevky, lebo len vďaka tomu môžeme pomáhať a napĺňať víziu, ktorú sme pri zakladaní nášho/vášho fondu mali.

Aj s malými príspevkami dokážeme spoločne urobiť veľké veci. Aj oceán je tvorený len malými kvapkami vody.

Školské pomôcky

Opäť tu máme začiatok nového školského roku, a tak sme už po niekoľký krát v spolupráci s eshopom Silná spinka nakúpili deťom v našich rodinách školské pomôcky v celkovej sume takmer 900 eur. Táto forma pomoci sa nám osvedčila a máme na ňu veľmi dobré ohlasy, keďže úvod školského roku prináša vyššie výdavky a rodinné rozpočty v našich rodinách sú aj bez toho dosť „napäté“. Veríme, že aj vďaka tejto pomoci budú školské povinnosti našich detí o niečo ľahšie. Všetkým našim podporovateľom zároveň ďakujeme – len vďaka vám môžeme realizovať takéto projekty.

2% z dane

Z administratívnych dôvodov sa tento rok bohužiaľ neuchádzame o 2% z dane. Ak máte záujem, odporúčame vám poukázať tieto prostriedky organizácii Misia mladých, s ktorou spolupracujeme a už sme tam podporili viaceré dobré projekty. Ďakujeme vám za vašu dôveru – aj vďaka vám pomáhame.

Vianočné darčeky

Tak ako každý rok sme sa aj v tomto predvianočnom čase rozhodli potešiť naše rodiny malým darčekom. Radosť je však tentokrát dvojnásobná, keďže sme obsah darčekov nakúpili od organizácie Misia mladých, s ktorou spolupracujeme.  Naše rodiny sa teda môžu tešiť na vynikajúce hokkaido a cviklové cookies, nechtíkovú tinktúru a olej, živicovú masť či sviečku z pravého včelieho vosku, pričom všetky tieto výrobky boli vyrobené rodinami v núdzi zo surovín, ktoré si sami dopestovali alebo nazbierali v prírode.

Neinvestičný fond Aj Ty Pomôž n.f zmenil svoje sídlo

Oznamujeme vám, že náš fond Aj Ty Pomôž n.f z administratívnych dôvodov zmenil svoje sídlo. Viac informácií nájdete v sekcii Kontakt.

5. výročie sme oslávili víkendovým stretnutím

Väčšinou si až pri rôznych výročiach a jubileách uvedomíme ako ten čas rýchlo letí. Zdá sa mi, že to bolo len nedávno, keď v partii mladých zaznela otázka, ako by sme mohli spoločne a konkrétnejšie pomôcť tým, ktorí sa trápia často až s existenčnými problémami. Odpoveďou na túto otázku je teraz už 5 rokov fungujúci neinvestičný fond Aj Ty Pomôž. Začalo to plánovaním, množstvom vybavovačiek a administratívy, prišla prvá podporená rodina a momentálne sa môžeme pochváliť viac ako 50 000 eurami, ktoré putovali k rodinám v núdzi a na podporu súvisiacich projektov. Na začiatku niečo nepredstaviteľné, niekto by povedal, že je to málo, no stále platí veta, ktorú sme použili už pri našom predstavení: „Aj oceán je tvorený len malými kvapkami vody.“

Samozrejme, aby to nebolo len o nejakom bilancovaní na papieri, rozhodli sme sa zorganizovať víkendové stretnutie celého tímu Aj Ty Pomôž. Toto stretnutie sa nám napriek pracovným a rodinným povinnostiam úspešne podarilo uskutočniť 18. – 20. 10. 2019. Okrem spomínaného hodnotenia uplynulých piatich rokov fungovania nášho fondu, sme sa snažili myslieť aj na budúcnosť – diskutovali sme o ďalších možnostiach pomoci, o nových projektoch a o tom, ako náš fond posunúť ďalej. Bol to pekný víkend  a my veríme, že sa z tohto stretnutia stane každoročná tradícia.

 

Školské pomôcky od Silnej spinky už v desiatich rodinách!

Peniaze investované do vzdelania sú najlepšie investované peniaze.

Aj tento rok sme našim rodinám pomohli s nákupom školských potrieb a pomôcok v spolupráci s e-shopom Silná Spinka. Spinka naozaj ukazuje svoju silu – poskytli nám výrazne zľavy a dopravu zdarma, aby sa objednávky dostali do všetkých kútov Slovenska, kde žijú naše rodiny.

Prispeli sme sumou takmer 850 Eur a pomohli tak desiatim rodinám odľahčiť vstup do nového školského roka pre 28 detí.

Rodičom prajeme málo starostí a deťom veľa úspechov aj v tomto školskom roku.

Výročná správa za rok 2018

Po roku sme opäť pripravili prehľadný sumár nášho pôsobenia a aktivít v roku 2018 vo forme Výročnej správy.

Nájdete v nej všetko podstatné, čo sa v našom fonde udialo, koho sme podporili, aké problémy sme riešili a samozrejme celkov´ú sumarizáciu príjmov a výdavkov.

Aj touto cestou ďakujeme všetkým prispievateľom a priaznivcom nášho fondu.

Tím Aj Ty Pomôž, n.f.

Novoročné prianie

V mene celého tímu Aj Ty pomôž n.f. vám všetkým ďakujeme za vaše príspevky, vďaka ktorým sme mohli pokračovať v pomoci a podporiť rodiny a jednotlivcov v ťažkých životných situáciach. V roku 2018 sme vďaka vám pomohli sumou 13057,47 eur, z čoho 2818,73 eur tvorili vaše príspevky z 2% z dane. Ešte raz ďakujeme.

Do nového roka vám prajeme veľa zdravia, lásky a príležitostí na radosť. Nezabúdajme sa aj tento rok deliť s tým, čo sme dostali do daru, lebo len láska sa násobí delením.

Predvianočné stretnutie

Na adventnom venci horí prvá sviečka, všade okolo nás už rozvoniava vianočný punč, rádiá vyhrávajú vianočné piesne. Blíži sa čas, kedy sa viac otvárame pre druhých, čas, kedy chceme viac darovať ako prijímať …

V predvečer sv. Mikuláša,  posledný krát v tomto roku, sme sa aj my opäť stretli. V duchu prichádzajúcich Vianoc sme riešili najmä tému vianočných balíčkov, ktorými sú naše rodinky okrem pravidelných príspevkov ešte špeciálne obdarované podľa ich aktuálnych potrieb. Rozhodli sme s v tejto milej tradícii pokračovať aj tento rok.

Taktiež sme prediskutovali potrebné administratívne záležitosti, ktoré sú spojené so správou nášho fondu a prehodnotili výšku niektorých príspevkov podľa aktuálnej situácie v rodinách.

Výbava od Silnej Spinky

Deti sú už v škole zabehnuté, ale nie je to tak dávno, kedy ešte zháňali školské pomôcky. Minulý rok sme úspešne spolupracovali s eshopom Silná Spinka. Tento rok sme ich o pomoc poprosili opäť a bez váhania nám vyšli v ústrety – výrazná zľava na všetky nákupy a doručenie zdarma. Silná Spinka ponúka kancelárske a školské potreby, takže naši školáčikovia boli na nástup do nového školského roka vybavení. Tento rok sme potešili 24 školákov v 9 rodinách. Celkový nákup školských potrieb presiahol sumu 750 eur.

Tento rok sme v rámci financovania tohto projektu úspešne získali príspevok vo výške 400 eur zo Zamestnaneckého programu spoločnosti Siemens.

Túto formu pomoci hodnotíme aj tento rok ako úspešnú, kedže sme dokázali potešiť viac detí a finančne odľahčiť viac rodín. Ďeťom prajeme úspešný školský rok a eshopu Silná Spinka za spoluprácu ako aj firme Siemens za finančný príspevok ešte raz ďakujeme :)

 

Jesenné stretnutie

Na našom jesennom stretnutí sme privítali nového člena Marcela, ktorý sa rozhodol pripojiť k nám a aktívne sa podieľať na aktivitách n.f. Aj Ty pomôž. Tešíme sa, že sa náš tím opäť rozrástol, pretože každý nový člen prinesie novú energiu a nové nápady ako pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Veď ako sa hovorí: “Viac hláv, viac rozumu”.

Keďže zima je už takmer za dverami, na stretnutí sme schválili mimoriadny príspevok na drevo pre viacdetnú rodinu, ktorá tak bude môcť prežiť nasledujúce chladné mesiace v teple.  Nákup dreva pre túto rodinu nám pomôžu zrealizovať priatelia z komunity Sant’Egidio s ktorou sme nadviazali dlhodobú spoluprácu.

Darujme 2% z dane

Opäť je čas, kedy podávame daňové priznania a platíme daň štátu za predchádzajúci rok. Máme však možnosť rozhodnúť, kam 2% z tejto čiastky poputujú. Nebuďme ľahostajní a spojme sa pre dobrú vec. A čím nás je viac, tým sa naša pomoc znásobuje.

Pozrite si viac informácii ako darovať 2%.

Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f..

Ďakujeme a prajeme krásne Vianoce

Tento rok ste nám prostredníctvom 2% z dane poukázali krásnych 3665,62 eur. Aj vďaka týmto prostriedkom môžeme podporiť ďalšie rodiny v ťažkej situácii. V mene celého tímu AjTyPomôž a najmä našich rodín vám ďakujeme a prajeme krásne a požehnané Vianoce a radosť z „pomáhania“ aj v novom roku 2018.

Novembrové stretnutie

Máme za sebou ďalšie z našich pravidelných stretnutí. Hneď na úvod stretnutia sme privítali našu novú členku Simonu, ktorá nám chce osobne „pomáhať s pomáhaním“ :)  Okrem toho sme samozrejme riešili rôzne prípady a možnosti pomoci. Rozhodli sme sa prispieť OZ Misia mladých na veľké vianočné stretnutie rodín, a keď už nie osobne, aspoň takto materiálne podporiť túto milú aktivitu. Taktiež posielame finančný príspevok telesne postihnutej Nikolke, ktorá potrebuje nový invalidný vozík. Veľmi pekne, tak ako minulý rok, vypadá suma z poukázaných 2% z dane – výsledok aj použitie sa určite čoskoro dozviete. No a keďže vianoce sú za rohom, a my chceme naše rodiny tak ako každý rok potešiť aspoň malou pozornosťou, bavili sme sa aj o realizácii tejto peknej vianočnej aktivity. Ináč darčeky už máte kúpené? :) Nezabudnite pri tom aj na tých, ktorí si nemôžu dovoliť ani veci ktoré my berieme ako samozrejmosť, možno je to sused vedľa vás, či rodina na druhom konci dediny …

Aj Silná Spinka pomohla

September nesie v sebe začiatok školského roka. Pre rodičov však znamená aj zvýšenie výdavkov na nákup školských potrieb. Preto sme prišli s nápadom uľahčiť im to. Podarilo sa nám dohodnúť spoluprácu s eshopom Silná Spinka. Ponúka kancelárske a školské potreby, a nakoľko niektorí z nás sa so Spinkou poznajú už dlhšie, neváhali sme osloviť majiteľov s prosbou o pomoc. Výsledkom bola značná zľava na všetky nákupy s doručením zdarma. Takto sa nám podarilo zabezpečiť výbavu do školy pre 21 školákov v 7 rodinách. Celkový nákup školských potrieb presiahol sumu 600 eur.

Keďže tento pilotný projekt hodnotíme ako úspešný, dúfame, že sa nám ho o rok podarí zopakovať.

Poprázdninové stretnutie

Prázdniny sú za nami a my sme si poväčšine ani nevšimli, že nejaké boli, keďže už všetci pracujeme. Na stretnutí sme riešili zopár administratívnych vecí ohľadom fungovania fondu, okrem toho sme si tiež prešli náš letný projekt školských pomôcok pre deti z našich rodín, o ktorom sa tu čoskoro určite dozviete viac detailov. A samozrejme sme museli opäť rozhodnúť o pomoci pre naše staré-nové rodiny – prišli nám nejaké nové žiadosti o pomoc a tiež sme museli riešiť nečakané situácie a tým pádom potrebu dočasného zvýšenia príspevku. Takže sme nezaháľali ani cez leto a pomáhame ďalej – pridajte sa k nám.

Rekordný mesiac

Za uplynulý mesiac – máj 2017 sme rozdelili rekordn´´u sumu: 1465 eur.

Mohli sme tak pomôcť až 19-tim rodinám vo veľmi zložitých životných situáciách. Okrem 16-tich pravidelných príspevkov sme prispeli aj na vozíček pre malého bojovníka Šimonka a na liečebný pobyt pre Petru s detskou mozgovou obrnou. Tiež sme tento mesiac poskytli mimoriadny príspevok ťažko skúšanej matke so štyrmi deťmi, ktorá sa márne snaží získať nezaplatené výživné.

Viac o luďoch, ktorým pomáhame si môžte prečítať v sekcii Príbehy.

 

Ďakujeme naším prispievateľom v mene všetkých, ktorým sme mohli pomôcť.

Tím Aj Ty Pomôž, n.f.

Výročná správa za rok 2016

Na našej stránke už môžete nájsť a prečítať si Výročnú správu za rok 2016. Je zverejnená v časti „Dokumenty“ a obsahuje všetko podstatné, čo sa udialo v rámci nášho fondu za rok 2016.

Okrem prehľadu činnosti fondu, ktorý stručne opisuje príbehy, ktoré sme spoznali a podporili minulý rok, tam nájdete aj výslednú sumarizáciu príjmov a výdavkov.

Touto cestou by sme chceli opäť poďakovať všetkým prispievateľom a priaznivcom nášho fondu.

Tím Aj Ty Pomôž, n.f.

Aprílové stretnutie

Čas rýchlo beží, máme tu apríl a s ním aj naše ďalšie stretnutie. Riešili sme napríklad nové príbehy – jeden, o rodine s dvomi chorými detičkami a potrebou nákladných rehabilitácií, sa k nám dostal poštou a ďalšie tri rodiny v komplikovaných životných situáciách nám odporučil známy, ktorého sme oslovili. Dozvedeli sme sa tiež ako je na tom naša výročná správa, ktorú musíme onedlho odovzdať, a ktorá bude určite super a nájdete ju aj tu na našom webe. A keďže ten čas tak rýchlo beží, zistili sme, že viaceré príbehy tu chýbajú – to napravíme čo najskôr :) A ešte som zabudol, že sme mali aj ďalšiu poštu – zoznam tých, ktorí nám minulý rok darovali 2% a súhlasili so zverejnením – týmto známym aj neznámym ešte raz, aj v mene tých, ktorým sme mohli vďaka tomu pomôcť, ĎAKUJEME.

Januárové stretnutie

Rok 2016 ubehol ako voda a my sme sa ani nevieme ako ocitli na januárovom stretnutí členov nášho fondu :) Zas raz to bolo o pomáhaní a riešení problémov našich rodín – niekde choroba, inde strata práce a kdesi zas pokazená rúra či nedostatok financií na nákladnú liečbu, ale na to sme predsa tu. Okrem toho sme sa porozprávali o tom ako prebehlo odovzdávanie vianočných darčekov našim rodinám, zistili, že je opäť najvyšší čas na oslovenie ľudí v našom okolí ohľadom darovania 2% z dane (budeme radi ak sa aj vy rozhodnete pre náš fond) a že pomaly treba zas bilancovať a vybaviť potrebné formality ako napríklad napísať Výročnú správu (to samozrejme urobíme radi, aby si aj naši sympatizanti a podporovatelia mohli v skratke prejsť naše minuloročné pôsobenie). Nech je teda nový rok 2017 pre náš fond aspoň taký úspešný ako ten predchádzajúci a pre naše rodiny, aj s našou pomocou, aspoň o niečo krajší a ľahší.

Novembrové stretnutie

Síce sa stretávame pravidelne-nepravidelne každý mesiac, nie vždy sa nám podarí niečo o tom zreferovať aj tu na našom webe, ale určite sa polepšíme :). Na poslednom, novembrovom stretku, sme tak ako vždy riešili aktuálne aj nové prípady, kde, v akej miere, či akým spôsobom pomôcť. Pribudli nám ďalšie rodiny, ktorým budeme posielať pravidelné príspevky, jednej rodinke sme prispeli na kúpu chladničky, keďže stará už doslúžila a peniažky nie sú na vyše, a chlapcovi, ktorý musí pravidelne cvičiť, sme pomohli s kúpou rehabilitačného bicykla a samozrejme je toho ešte oveľa viac. Okrem toho sme medzi naše rodiny rozdelili potraviny a iné veci, ktoré sa k nám dostali (teda určili sme kto-čo-komu odovzdá) a tak ako minulý rok sme sa našim rodinám rozhodli venovať aj malé vianočné darčeky s obsahom potrebným, ale aj takým, ktorý by si možno len tak nekúpili, lebo staré známe „peňazí nie je na rozdávanie“. A ešte okrem toho všetkého sme sa porozprávali o tom kto má čo nové, poobzerali byt, do ktorého sa jeden z nás nedávno presťahoval, samozrejme zjedli čo nám naši hostitelia nachystali a naša najmladšia členka pár krát zistila, že tá podlaha je fakt tvrdá (ale zvládla to viacmenej s úsmevom) … a keď tak nad tým premýšľam, tak už vlastne nie je najmladšia, keďže medzičasom pribudol ďalší člen, ktorého radi privítame, keď sa naučí chodiť alebo ho medzi nás mama prinesie ;)

Augustové novinky

Tak sme práve dorazili domov z dnešného stretnutia, uspali našu už skoro jednoročnú malú „ajty pomocníčku“ a teraz varím čaj a chystám večeru. Pol jedenástej. Je to veľmi fajn, byť s priateľmi a riešiť pomoc druhým. Dnes sme mali na stretnutí aj potenciálneho nového člena, niekoľko dobrých nápadov, čokoládu a oznámenie zasnúbenia. A pomáhame ďalej :)

Ďakujeme…

…za vaše 2% z dane, celkovo vyše 2600€ putuje na pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú.

Výročná správa 2015

Ak ste zvedaví, komu a ako sme pomohli, koľko peňazí sa vyzbieralo a ako s nimi bolo naložené, práve pre vás je tu naša výročná správa za rok 2015 (pdf). Viac dokumentov nájdete v sekcii Dokumenty.

Trinásť, Pán Boh pri nás

Na aprílovom stretnutí sa nás zúčastnilo rekordných 13 členov fondu, vrátane našej najmladšej 8-mesačnej členky. Schválili sme podporu 2 nových príbehov – 2 rodiny, v každej po 6 detí, ktorých životy poznačila rakovina. Rozhodli sme sa podporiť projekt Misia mladých.

Z marcového stretnutia

S radosťou hlásim, že od marca máme jednu novú členku a dva nové príbehy – o chlapcovi s detskou mozgovou obrnou, ktorý potrebuje rehabilitácie, a o slobodnej mamičke s 8-ročnou dcérkou, ktorú bolí zub. Pomáhať nám pomáha OZ Mládež ulice :)

Chcem darovať 2% z dane

A máme tu čas zúčtovania. Akú sumu odovzdáme štátu tento rok? Darujme 2% z tejto čiastky na dobrú vec a spoločne môžeme malými kvapkami vytvoriť oceán pomoci.

Viac info TU.

Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f..

Novoročné zúčtovanie

Za nami je prvé tohtoročné stretnutie členov fondu. Zhodnotili sme rok 2015, v ktorom sme podporili 13 nových príbehov, získali nových prispievateľov a členov. V decembri nám prišli príspevky už od 18 rôznych darcov a celková darovaná suma v tomto mesiaci bola rekordných 788€. Schválili sme predĺženie dlhodobej pomoci viacerým rodinám z minulého roka. Stále zháňame nových prispievateľov. Naším cieľom v roku 2016 bude podporiť ešte viac rodín a ľudí v núdzi ako doteraz :)

Šťastný a požehnaný…

Šťastný a požehnaný nový rok prajeme všetkým, ďakujeme za všetky tohoročné príspevky a slová povzbudenia, za všetku pomoc. A v roku 2016 nech sa dobro ďalej šíri svetom aj vďaka vám :)

Vianočné balíčky

Vianoce sú už za dverami a my chceme tieto pekné sviatky spríjemniť rodinám, ktorým pomáhame a ktoré nám už tak trochu prirástli k srdcu. Dnes sme sa na stretnutí dohodli, že ich pôjdeme navštíviť a do každej rodiny prinesieme aj balíčky so sladkosťami, hračkami, hrami či knihami. Veselé a požehnané Vianoce všetkým! :)

Dve percentá

Dobré správy, vospolok :) Naša registrácia ako prijímateľa 2% z dane je úspešne dokončená. Nájdete nás už aj v centrálnom notárskom registri. Tak šup, šup, zarábajte, nech máte z čoho darovať na dobrú vec :)

Zdraví vás adminka :)

A je to oficiálne. Ako mamička na materskej „dovolenke“ mám samozrejme kopec voľného času (sarkazmus? nieeee…), takže ma vymenovali za adminku stránky. Môj volebný program je jednoduchý – udržiavať stránku aktuálnu. Tak držte palce a čítajte, čo je nové, a kľudne aj vy prispejte na dobrú vec, či už slovom alebo skutkom :)

JIRA, školský výlet a palacinky…

Dnešným stretnutím sa niesla sladká a neodolateľná vôňa. Napriek všetkej snahe sme v počte šesť mužov a štyri ženy (z toho jedna tehotná) nedokázali zvíťaziť nad dvoma plnými taniermi palaciniek. Zato sme však úspešne schválili príspevok na školský výlet pre deti z Trstenej a absolvovali sme prvé školenie systému JIRA na spravovanie úloh, v ktorom plánujeme efektívnejšie a prehľadnejšie viesť záznamy o príbehoch. Pozdravujeme z vyhriatej Bratislavy :)