Ťažko skúšaná rodina

dlhodobýprebiehajúci

január 2017

Košice

Jedna rodinka už dlhšie trpí finančnou tiesňou. Potom čo sa otec dostal zo závislostí od alkoholu, mal viaceré zdravotné problémy a dostal sa na polovičný invalidný dôchodok. Ten je vo výške 110 eur mesačne. Manželka  sa starala o svoju mamu do mája 2014 – tá potrebovala jej dennú starostlivosť, keďže bola silná cukrovkárka a prišla o nohy a zrak (v tom roku babka zomrela). Dostali sa do dlhov.

Verili, že ak sa manželke podarí zamestnať, pomôže im to. V roku 2015 získala pani Dagmar prácu v  dennom stacionári. Pracovala v ňom približne 5 mesiacov, avšak zamestnávateľ jej mzdu za posledné mesiace ani dodnes nevyplatil. Títo manželia majú tri dcéry. Dve z nich študujú na vysokej a na strednej škole a tretia si platí externé štúdium. Dievčatá sa snažili rodičom pomôcť, ale keďže aj oni samé peniaze potrebujú, nejde to.

Pani Dagmar v októbri zistili pri preventívnej prehliadke nález na krčku maternice. V novembri 2016 podstúpila zákrok v Bardejove na jeho odstránenie. Následne lekári zistili, že ide o zhubný nádor krčka maternice, a tak musela táto mamka podstúpiť v januári 2017 operáciu na onkologickom oddelení v Košiciach. Po nejnastali komplikácie s vnútorným krvácaním, a následne bola operovaná druhýkrát. Dnes je už pani Dagmar doma a má následky aj s únikom moču. V týchto dňoch bola prepustená do domácej liečby a pravdepodobne bude podstupovať liečbu v Košiciach.

Cestovanie do Košíc bude stáť peniaze, lieky takisto.Rozhodli sme sa pomôcť tejto rodinke, zvlášť pani Dagmar, ktorá to potrebuje najviac, aby neprežívala ďalšie stresy s financiami a aby sa mohla v pokoji venovať liečbe.