Aktuality

ben-white-170529

Vianočné darčeky

Tak ako každý rok sme sa aj v tomto predvianočnom čase rozhodli potešiť naše rodiny malým darčekom. Radosť je však tentokrát dvojnásobná, keďže sme obsah darčekov nakúpili od organizácie Misia mladých, s ktorou spolupracujeme.  Naše rodiny sa teda môžu tešiť na vynikajúce hokkaido a cviklové cookies, nechtíkovú tinktúru a olej, živicovú masť či sviečku z pravého včelieho vosku, pričom všetky tieto výrobky boli vyrobené rodinami v núdzi zo surovín, ktoré si sami dopestovali alebo nazbierali v prírode.

letters_from_home_mailbox_lonely_nostalgic_hd-wallpaper-818720

Neinvestičný fond Aj Ty Pomôž n.f zmenil svoje sídlo

Oznamujeme vám, že náš fond Aj Ty Pomôž n.f z administratívnych dôvodov zmenil svoje sídlo. Viac informácií nájdete v sekcii Kontakt.

balloons-1786430_640

5. výročie sme oslávili víkendovým stretnutím

Väčšinou si až pri rôznych výročiach a jubileách uvedomíme ako ten čas rýchlo letí. Zdá sa mi, že to bolo len nedávno, keď v partii mladých zaznela otázka, ako by sme mohli spoločne a konkrétnejšie pomôcť tým, ktorí sa trápia často až s existenčnými problémami. Odpoveďou na túto otázku je teraz už 5 rokov fungujúci neinvestičný fond Aj Ty Pomôž. Začalo to plánovaním, množstvom vybavovačiek a administratívy, prišla prvá podporená rodina a momentálne sa môžeme pochváliť viac ako 50 000 eurami, ktoré putovali k rodinám v núdzi a na podporu súvisiacich projektov. Na začiatku niečo nepredstaviteľné, niekto by povedal, že je to málo, no stále platí veta, ktorú sme použili už pri našom predstavení: „Aj oceán je tvorený len malými kvapkami vody.“

Samozrejme, aby to nebolo len o nejakom bilancovaní na papieri, rozhodli sme sa zorganizovať víkendové stretnutie celého tímu Aj Ty Pomôž. Toto stretnutie sa nám napriek pracovným a rodinným povinnostiam úspešne podarilo uskutočniť 18. – 20. 10. 2019. Okrem spomínaného hodnotenia uplynulých piatich rokov fungovania nášho fondu, sme sa snažili myslieť aj na budúcnosť – diskutovali sme o ďalších možnostiach pomoci, o nových projektoch a o tom, ako náš fond posunúť ďalej. Bol to pekný víkend  a my veríme, že sa z tohto stretnutia stane každoročná tradícia.

 

spinka-itpomoz4

Školské pomôcky od Silnej spinky už v desiatich rodinách!

Peniaze investované do vzdelania sú najlepšie investované peniaze.

Aj tento rok sme našim rodinám pomohli s nákupom školských potrieb a pomôcok v spolupráci s e-shopom Silná Spinka. Spinka naozaj ukazuje svoju silu – poskytli nám výrazne zľavy a dopravu zdarma, aby sa objednávky dostali do všetkých kútov Slovenska, kde žijú naše rodiny.

Prispeli sme sumou takmer 850 Eur a pomohli tak desiatim rodinám odľahčiť vstup do nového školského roka pre 28 detí.

Rodičom prajeme málo starostí a deťom veľa úspechov aj v tomto školskom roku.

magnetka

Výročná správa za rok 2018

Po roku sme opäť pripravili prehľadný sumár nášho pôsobenia a aktivít v roku 2018 vo forme Výročnej správy.

Nájdete v nej všetko podstatné, čo sa v našom fonde udialo, koho sme podporili, aké problémy sme riešili a samozrejme celkov´ú sumarizáciu príjmov a výdavkov.

Aj touto cestou ďakujeme všetkým prispievateľom a priaznivcom nášho fondu.

Tím Aj Ty Pomôž, n.f.

SPA481a3d_shutterstock_76424116

Novoročné prianie

V mene celého tímu Aj Ty pomôž n.f. vám všetkým ďakujeme za vaše príspevky, vďaka ktorým sme mohli pokračovať v pomoci a podporiť rodiny a jednotlivcov v ťažkých životných situáciach. V roku 2018 sme vďaka vám pomohli sumou 13057,47 eur, z čoho 2818,73 eur tvorili vaše príspevky z 2% z dane. Ešte raz ďakujeme.

Do nového roka vám prajeme veľa zdravia, lásky a príležitostí na radosť. Nezabúdajme sa aj tento rok deliť s tým, čo sme dostali do daru, lebo len láska sa násobí delením.

Christmas-Present

Predvianočné stretnutie

Na adventnom venci horí prvá sviečka, všade okolo nás už rozvoniava vianočný punč, rádiá vyhrávajú vianočné piesne. Blíži sa čas, kedy sa viac otvárame pre druhých, čas, kedy chceme viac darovať ako prijímať …

V predvečer sv. Mikuláša,  posledný krát v tomto roku, sme sa aj my opäť stretli. V duchu prichádzajúcich Vianoc sme riešili najmä tému vianočných balíčkov, ktorými sú naše rodinky okrem pravidelných príspevkov ešte špeciálne obdarované podľa ich aktuálnych potrieb. Rozhodli sme s v tejto milej tradícii pokračovať aj tento rok.

Taktiež sme prediskutovali potrebné administratívne záležitosti, ktoré sú spojené so správou nášho fondu a prehodnotili výšku niektorých príspevkov podľa aktuálnej situácie v rodinách.

spinka-itpomoz4

Výbava od Silnej Spinky

Deti sú už v škole zabehnuté, ale nie je to tak dávno, kedy ešte zháňali školské pomôcky. Minulý rok sme úspešne spolupracovali s eshopom Silná Spinka. Tento rok sme ich o pomoc poprosili opäť a bez váhania nám vyšli v ústrety – výrazná zľava na všetky nákupy a doručenie zdarma. Silná Spinka ponúka kancelárske a školské potreby, takže naši školáčikovia boli na nástup do nového školského roka vybavení. Tento rok sme potešili 24 školákov v 9 rodinách. Celkový nákup školských potrieb presiahol sumu 750 eur.

Tento rok sme v rámci financovania tohto projektu úspešne získali príspevok vo výške 400 eur zo Zamestnaneckého programu spoločnosti Siemens.

Túto formu pomoci hodnotíme aj tento rok ako úspešnú, kedže sme dokázali potešiť viac detí a finančne odľahčiť viac rodín. Ďeťom prajeme úspešný školský rok a eshopu Silná Spinka za spoluprácu ako aj firme Siemens za finančný príspevok ešte raz ďakujeme :)

 

autumn-leaves-in-the-sun-of-light

Jesenné stretnutie

Na našom jesennom stretnutí sme privítali nového člena Marcela, ktorý sa rozhodol pripojiť k nám a aktívne sa podieľať na aktivitách n.f. Aj Ty pomôž. Tešíme sa, že sa náš tím opäť rozrástol, pretože každý nový člen prinesie novú energiu a nové nápady ako pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Veď ako sa hovorí: “Viac hláv, viac rozumu”.

Keďže zima je už takmer za dverami, na stretnutí sme schválili mimoriadny príspevok na drevo pre viacdetnú rodinu, ktorá tak bude môcť prežiť nasledujúce chladné mesiace v teple.  Nákup dreva pre túto rodinu nám pomôžu zrealizovať priatelia z komunity Sant’Egidio s ktorou sme nadviazali dlhodobú spoluprácu.

Darujme 2% z dane

Opäť je čas, kedy podávame daňové priznania a platíme daň štátu za predchádzajúci rok. Máme však možnosť rozhodnúť, kam 2% z tejto čiastky poputujú. Nebuďme ľahostajní a spojme sa pre dobrú vec. A čím nás je viac, tým sa naša pomoc znásobuje.

Pozrite si viac informácii ako darovať 2%.

Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f..

ben-white-170529

Ďakujeme a prajeme krásne Vianoce

Tento rok ste nám prostredníctvom 2% z dane poukázali krásnych 3665,62 eur. Aj vďaka týmto prostriedkom môžeme podporiť ďalšie rodiny v ťažkej situácii. V mene celého tímu AjTyPomôž a najmä našich rodín vám ďakujeme a prajeme krásne a požehnané Vianoce a radosť z „pomáhania“ aj v novom roku 2018.

nature-snow_00384705

Novembrové stretnutie

Máme za sebou ďalšie z našich pravidelných stretnutí. Hneď na úvod stretnutia sme privítali našu novú členku Simonu, ktorá nám chce osobne „pomáhať s pomáhaním“ :)  Okrem toho sme samozrejme riešili rôzne prípady a možnosti pomoci. Rozhodli sme sa prispieť OZ Misia mladých na veľké vianočné stretnutie rodín, a keď už nie osobne, aspoň takto materiálne podporiť túto milú aktivitu. Taktiež posielame finančný príspevok telesne postihnutej Nikolke, ktorá potrebuje nový invalidný vozík. Veľmi pekne, tak ako minulý rok, vypadá suma z poukázaných 2% z dane – výsledok aj použitie sa určite čoskoro dozviete. No a keďže vianoce sú za rohom, a my chceme naše rodiny tak ako každý rok potešiť aspoň malou pozornosťou, bavili sme sa aj o realizácii tejto peknej vianočnej aktivity. Ináč darčeky už máte kúpené? :) Nezabudnite pri tom aj na tých, ktorí si nemôžu dovoliť ani veci ktoré my berieme ako samozrejmosť, možno je to sused vedľa vás, či rodina na druhom konci dediny …

spinka-itpomoz4

Aj Silná Spinka pomohla

September nesie v sebe začiatok školského roka. Pre rodičov však znamená aj zvýšenie výdavkov na nákup školských potrieb. Preto sme prišli s nápadom uľahčiť im to. Podarilo sa nám dohodnúť spoluprácu s eshopom Silná Spinka. Ponúka kancelárske a školské potreby, a nakoľko niektorí z nás sa so Spinkou poznajú už dlhšie, neváhali sme osloviť majiteľov s prosbou o pomoc. Výsledkom bola značná zľava na všetky nákupy s doručením zdarma. Takto sa nám podarilo zabezpečiť výbavu do školy pre 21 školákov v 7 rodinách. Celkový nákup školských potrieb presiahol sumu 600 eur.

Keďže tento pilotný projekt hodnotíme ako úspešný, dúfame, že sa nám ho o rok podarí zopakovať.

1920x1200

Poprázdninové stretnutie

Prázdniny sú za nami a my sme si poväčšine ani nevšimli, že nejaké boli, keďže už všetci pracujeme. Na stretnutí sme riešili zopár administratívnych vecí ohľadom fungovania fondu, okrem toho sme si tiež prešli náš letný projekt školských pomôcok pre deti z našich rodín, o ktorom sa tu čoskoro určite dozviete viac detailov. A samozrejme sme museli opäť rozhodnúť o pomoci pre naše staré-nové rodiny – prišli nám nejaké nové žiadosti o pomoc a tiež sme museli riešiť nečakané situácie a tým pádom potrebu dočasného zvýšenia príspevku. Takže sme nezaháľali ani cez leto a pomáhame ďalej – pridajte sa k nám.

Erfolg1

Rekordný mesiac

Za uplynulý mesiac – máj 2017 sme rozdelili rekordn´´u sumu: 1465 eur.

Mohli sme tak pomôcť až 19-tim rodinám vo veľmi zložitých životných situáciách. Okrem 16-tich pravidelných príspevkov sme prispeli aj na vozíček pre malého bojovníka Šimonka a na liečebný pobyt pre Petru s detskou mozgovou obrnou. Tiež sme tento mesiac poskytli mimoriadny príspevok ťažko skúšanej matke so štyrmi deťmi, ktorá sa márne snaží získať nezaplatené výživné.

Viac o luďoch, ktorým pomáhame si môžte prečítať v sekcii Príbehy.

 

Ďakujeme naším prispievateľom v mene všetkých, ktorým sme mohli pomôcť.

Tím Aj Ty Pomôž, n.f.

magnetka

Výročná správa za rok 2016

Na našej stránke už môžete nájsť a prečítať si Výročnú správu za rok 2016. Je zverejnená v časti „Dokumenty“ a obsahuje všetko podstatné, čo sa udialo v rámci nášho fondu za rok 2016.

Okrem prehľadu činnosti fondu, ktorý stručne opisuje príbehy, ktoré sme spoznali a podporili minulý rok, tam nájdete aj výslednú sumarizáciu príjmov a výdavkov.

Touto cestou by sme chceli opäť poďakovať všetkým prispievateľom a priaznivcom nášho fondu.

Tím Aj Ty Pomôž, n.f.

17f09coujbhhdjpg

Aprílové stretnutie

Čas rýchlo beží, máme tu apríl a s ním aj naše ďalšie stretnutie. Riešili sme napríklad nové príbehy – jeden, o rodine s dvomi chorými detičkami a potrebou nákladných rehabilitácií, sa k nám dostal poštou a ďalšie tri rodiny v komplikovaných životných situáciách nám odporučil známy, ktorého sme oslovili. Dozvedeli sme sa tiež ako je na tom naša výročná správa, ktorú musíme onedlho odovzdať, a ktorá bude určite super a nájdete ju aj tu na našom webe. A keďže ten čas tak rýchlo beží, zistili sme, že viaceré príbehy tu chýbajú – to napravíme čo najskôr :) A ešte som zabudol, že sme mali aj ďalšiu poštu – zoznam tých, ktorí nám minulý rok darovali 2% a súhlasili so zverejnením – týmto známym aj neznámym ešte raz, aj v mene tých, ktorým sme mohli vďaka tomu pomôcť, ĎAKUJEME.

celebration-1842258_1280

Januárové stretnutie

Rok 2016 ubehol ako voda a my sme sa ani nevieme ako ocitli na januárovom stretnutí členov nášho fondu :) Zas raz to bolo o pomáhaní a riešení problémov našich rodín – niekde choroba, inde strata práce a kdesi zas pokazená rúra či nedostatok financií na nákladnú liečbu, ale na to sme predsa tu. Okrem toho sme sa porozprávali o tom ako prebehlo odovzdávanie vianočných darčekov našim rodinám, zistili, že je opäť najvyšší čas na oslovenie ľudí v našom okolí ohľadom darovania 2% z dane (budeme radi ak sa aj vy rozhodnete pre náš fond) a že pomaly treba zas bilancovať a vybaviť potrebné formality ako napríklad napísať Výročnú správu (to samozrejme urobíme radi, aby si aj naši sympatizanti a podporovatelia mohli v skratke prejsť naše minuloročné pôsobenie). Nech je teda nový rok 2017 pre náš fond aspoň taký úspešný ako ten predchádzajúci a pre naše rodiny, aj s našou pomocou, aspoň o niečo krajší a ľahší.

candle-photo-wallpaper-1680x1050

Novembrové stretnutie

Síce sa stretávame pravidelne-nepravidelne každý mesiac, nie vždy sa nám podarí niečo o tom zreferovať aj tu na našom webe, ale určite sa polepšíme :). Na poslednom, novembrovom stretku, sme tak ako vždy riešili aktuálne aj nové prípady, kde, v akej miere, či akým spôsobom pomôcť. Pribudli nám ďalšie rodiny, ktorým budeme posielať pravidelné príspevky, jednej rodinke sme prispeli na kúpu chladničky, keďže stará už doslúžila a peniažky nie sú na vyše, a chlapcovi, ktorý musí pravidelne cvičiť, sme pomohli s kúpou rehabilitačného bicykla a samozrejme je toho ešte oveľa viac. Okrem toho sme medzi naše rodiny rozdelili potraviny a iné veci, ktoré sa k nám dostali (teda určili sme kto-čo-komu odovzdá) a tak ako minulý rok sme sa našim rodinám rozhodli venovať aj malé vianočné darčeky s obsahom potrebným, ale aj takým, ktorý by si možno len tak nekúpili, lebo staré známe „peňazí nie je na rozdávanie“. A ešte okrem toho všetkého sme sa porozprávali o tom kto má čo nové, poobzerali byt, do ktorého sa jeden z nás nedávno presťahoval, samozrejme zjedli čo nám naši hostitelia nachystali a naša najmladšia členka pár krát zistila, že tá podlaha je fakt tvrdá (ale zvládla to viacmenej s úsmevom) … a keď tak nad tým premýšľam, tak už vlastne nie je najmladšia, keďže medzičasom pribudol ďalší člen, ktorého radi privítame, keď sa naučí chodiť alebo ho medzi nás mama prinesie ;)

original

Augustové novinky

Tak sme práve dorazili domov z dnešného stretnutia, uspali našu už skoro jednoročnú malú „ajty pomocníčku“ a teraz varím čaj a chystám večeru. Pol jedenástej. Je to veľmi fajn, byť s priateľmi a riešiť pomoc druhým. Dnes sme mali na stretnutí aj potenciálneho nového člena, niekoľko dobrých nápadov, čokoládu a oznámenie zasnúbenia. A pomáhame ďalej :)

helping

Ďakujeme…

…za vaše 2% z dane, celkovo vyše 2600€ putuje na pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú.

17f09coujbhhdjpg

Výročná správa 2015

Ak ste zvedaví, komu a ako sme pomohli, koľko peňazí sa vyzbieralo a ako s nimi bolo naložené, práve pre vás je tu naša výročná správa za rok 2015 (pdf). Viac dokumentov nájdete v sekcii Dokumenty.

635952087372808278-1624368804_april

Trinásť, Pán Boh pri nás

Na aprílovom stretnutí sa nás zúčastnilo rekordných 13 členov fondu, vrátane našej najmladšej 8-mesačnej členky. Schválili sme podporu 2 nových príbehov – 2 rodiny, v každej po 6 detí, ktorých životy poznačila rakovina. Rozhodli sme sa podporiť projekt Misia mladých.

shutterstock_153165995

Z marcového stretnutia

S radosťou hlásim, že od marca máme jednu novú členku a dva nové príbehy – o chlapcovi s detskou mozgovou obrnou, ktorý potrebuje rehabilitácie, a o slobodnej mamičke s 8-ročnou dcérkou, ktorú bolí zub. Pomáhať nám pomáha OZ Mládež ulice :)

boat

Chcem darovať 2% z dane

A máme tu čas zúčtovania. Akú sumu odovzdáme štátu tento rok? Darujme 2% z tejto čiastky na dobrú vec a spoločne môžeme malými kvapkami vytvoriť oceán pomoci.

Viac info TU.

Vopred ďakujeme za vaše príspevky, ktoré budú v celej výške použité na účel fondu Aj Ty Pomôž, n.f..

love-vintage-photography-heart-wallpaper2

Novoročné zúčtovanie

Za nami je prvé tohtoročné stretnutie členov fondu. Zhodnotili sme rok 2015, v ktorom sme podporili 13 nových príbehov, získali nových prispievateľov a členov. V decembri nám prišli príspevky už od 18 rôznych darcov a celková darovaná suma v tomto mesiaci bola rekordných 788€. Schválili sme predĺženie dlhodobej pomoci viacerým rodinám z minulého roka. Stále zháňame nových prispievateľov. Naším cieľom v roku 2016 bude podporiť ešte viac rodín a ľudí v núdzi ako doteraz :)

SPA481a3d_shutterstock_76424116

Šťastný a požehnaný…

Šťastný a požehnaný nový rok prajeme všetkým, ďakujeme za všetky tohoročné príspevky a slová povzbudenia, za všetku pomoc. A v roku 2016 nech sa dobro ďalej šíri svetom aj vďaka vám :)

Christmas-Present

Vianočné balíčky

Vianoce sú už za dverami a my chceme tieto pekné sviatky spríjemniť rodinám, ktorým pomáhame a ktoré nám už tak trochu prirástli k srdcu. Dnes sme sa na stretnutí dohodli, že ich pôjdeme navštíviť a do každej rodiny prinesieme aj balíčky so sladkosťami, hračkami, hrami či knihami. Veselé a požehnané Vianoce všetkým! :)

20215

Dve percentá

Dobré správy, vospolok :) Naša registrácia ako prijímateľa 2% z dane je úspešne dokončená. Nájdete nás už aj v centrálnom notárskom registri. Tak šup, šup, zarábajte, nech máte z čoho darovať na dobrú vec :)

41

Zdraví vás adminka :)

A je to oficiálne. Ako mamička na materskej „dovolenke“ mám samozrejme kopec voľného času (sarkazmus? nieeee…), takže ma vymenovali za adminku stránky. Môj volebný program je jednoduchý – udržiavať stránku aktuálnu. Tak držte palce a čítajte, čo je nové, a kľudne aj vy prispejte na dobrú vec, či už slovom alebo skutkom :)

Pancakes with cream and raspberries

JIRA, školský výlet a palacinky…

Dnešným stretnutím sa niesla sladká a neodolateľná vôňa. Napriek všetkej snahe sme v počte šesť mužov a štyri ženy (z toho jedna tehotná) nedokázali zvíťaziť nad dvoma plnými taniermi palaciniek. Zato sme však úspešne schválili príspevok na školský výlet pre deti z Trstenej a absolvovali sme prvé školenie systému JIRA na spravovanie úloh, v ktorom plánujeme efektívnejšie a prehľadnejšie viesť záznamy o príbehoch. Pozdravujeme z vyhriatej Bratislavy :)